02/12 ΠΑΙΔΩΝ: ΦΟΒ - ΒΑΟΛ 47 - 78

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχαν οι παίδες του ΒΑΟΛ το απόγευμα της Τετάρτης,στο Βούρειο, επί του τυπικά γηπεδούχου ΦΟΒ. Ο ΒΑΟΛ ξεκίνησε με πιεστική άμυνα σ' όλο το γήπεδο αλλά η ομάδα του Κώστα Αμέντα έβρισκε τις λύσεις για να φτάνει στο καλάθι με αποτέλεσμα το α΄ δεκάλεπτο να τελειώσει 13 - 17. Στο β΄ δεκάλεπτο η άμυνα του ΒΑΟΛ έγινε ακόμα πιο πιεστική και αποδοτική και έτσι με επί μέρους σκορ 05 - 30 !!! φτάσαμε στο ημίχρονο με τον ηλεκτρονικό πίνακα να δείχνει 18 - 47. Εκεί τελείωσε ουσιαστικά ο αγώνας αφού ο ΦΟΒ δεν κατάφερε να εκμεταλευθεί ούτε την αποβολή (με 5 φάουλ) του Δημήτρη Αργυρούδη από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ούτε τον τραυματισμό (διάστρεμα) του Λεωνίδα Μπουμπάρη που τον κράτησε εκτός αγώνα έως το τέλος. Την απουσία των 2 βασικών στελεχών του ΒΑΟΛ ήρθαν να καλύψουν τόσο ο Μιχάλης Σουλίκας (40 π. 3τρ.) όσο και ο Γιώργος Στρίγγος που πέτυχε 18 πόντους με πολύ καλά ποσοστά. Από την φιλότιμη ομάδα του ΦΟΒ προσπάθησαν οι Σπυράκης (16π.), Καζάς (11π.) και Αντωνίου (9π.).

Με λάθη η διαιτησία των Λοΐζου - Μπαμπανιώτη Β.

Τα δεκάλεπτα: 13 - 17, 18 - 47, 32 - 61, 47 - 78

ΦΟΒ (Αμέντας) Μπάντσεφ 7, Παντελίδης, Αντωνίου 9, Σπυράκης 16, Καζάς 11, Μπαχάς 4, Δόλωμας, Ζαννίκος.

ΒΑΟΛ (Βούλικας)  Στρίγγος Γ. 18, Στρίγγος Σ., Σουλίκας 40 (3), Γρηγοριάδης, Ζάτσε, Γκλώτσος 4, Σεραφείμ, Αργυρούδης 12, Μπουμπάρης 4.