19/11 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ: ΒΑΟΛ - ΛΙΘΙ 73 - 47

Η ομάδα των παμπαίδων μας νίκησε με σκορ 73 - 47 την αντίστοιχη ομάδα του ΑΣ ΛΙΘΙΟΥ σε αγώνα που έγινε την Τετάρτη στις 19:00 στο Βούρειο. Ο αγώνας ήταν κακός με την σκληροτράχηλη ομάδα του Αργύρη Στακιά να ακολουθεί στο σκορ την ομάδα του ΒΑΟΛ εκμεταλευόμενη τα αμυντικά κενά της, την επιθετική της δυστοκία αλλά και την απουσία του Λεωνίδα Μπουμπάρη που ήταν τραυματίας και δεν έπαιξε στον αγώνα. Έτσι το ημίχρονο έληξε με 26 - 19. Στο δεύτερο μέρος και αφού ο ΒΑΟΛ με μπροστάρηδες τους Δ. Αργυρούδη (44π. 2τρ.), Γ. Στρίγγο (15π.) και Σ. Στρίγγο (9π.), πάτησε γκάζι, η διαφορά άνοιξε και με επιμέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο 30 - 05 οι παμπαίδες μας έφτασαν σε μια άνετη νίκη. Χαρακτηριστικό του αγώνα τα πολλά φάουλ και η παρθενική συμμετοχή σε αγωνιστικό τμήμα του ΒΑΟΛ των Γιώργου Πουλή, Αντώνη Μούνδρου και Μάρκελλου Καπίρη.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των Λουκαράκη - Δέδε.

Τα δεκάλεπτα: 16 - 07, 26 - 19, 56 - 24, 73 - 47.

ΒΑΟΛ (Βούλικας - Αργυρούδης): Στρίγγος Γ. 15, Γκλώτσος, Στρίγγος Σ. 9, Ζάτσε, Χατζηδάκης, Μπαρλής 2, Πουλής 3, Χαλκιάς, Καπίρης, Σεραφείμ, Αργυρούδης 44 (2), Μούνδρος.

ΑΣ ΛΙΘΙΟΥ (Στακιάς - Καβακάκης) Πικούνης, Καρανικολής, Κατσιπής Ρ. 9, Σίσκος, Μπερκάι 2, Καντήλωρος Μ., Καντήλωρος Ι. 13, Λεράκης 2, Κατσιπής Π. 2, Μπαντάν 16 (2), Λεντιόν, Μπελάς 5.