16/03 (ΕΦΗΒ) ΕΝΩΣΗ-ΒΑΟΛ 58-66

Με νίκη συνέχισε στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος εφήβων ο ΒΑΟΛ Χίου καθώς, μετά από ένα παιχνίδι με μεταπτώσεις στην απόδοσή του, επικράτησε με 58-66 της ΕΝΩΣΗΣ. Η ομάδα του Παναγιώτη Καλαμάρη μπήκε καλύτερα στον αγώνα και γρήγορα πήρε διψήφιο προβάδισμα πόντων (21-31 ημίχρονο). Στην επανάληψη μάλιστα η διαφορά εκτοξεύθηκε μέχρι το +22, αλλά μια αγωνιστική καθύζηση των τυπικά φιλοξενούμενων επέτρεψε στην πάντα μαχητική ΕΝΩΣΗ να ροκανίσει τη διαφορά και να την φτάσει στους 2 πόντους μόλις. Στο τελευταίο δίλεπτο ο ΒΑΟΛ σοβαρεύτηκε ξανά, βρήκε τα πατήματά του και έφτασε δίκαια στη νίκη με 58-66. Από τον Βούρειο καλύτερος ο Γιώργος Χριστοβασίλης (26(4)) με τους Γιώργο Αγγελή (14(2)) και Κώστα Σερέπα (10(2)) να ακολουθούν στο σκοράρισμα, την ώρα που η ΕΝΩΣΗ είχε για άλλη μια φορά, παραγωγικότερο τον βραχύσωμο αλλά δαιμόνιο Μαυρέλο με 21(3). Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά και συγχαρητήρια στην ομάδα των εφήβων μας για την σημερινή της νίκη.

Διαιτητές: Συμιακάκης - Μασσάς.

Τα δεκάλεπτα: 12-21, 21-31, 38-56, 58-66.

ΕΝΩΣΗ (Φουντουλάκος) Πότσης, Στουπάκης 2, Ανέστης 10(1), Αποστολίδης 6, Μαυρέλος 21(3), Βούμβας, Γιαννόπαπας 8, Σπετσιώτης 11.

ΒΑΟΛ Χίου (Καλαμάρης) Αναστασάκης 3(1), Σερέπας 10(2),  Ντούλης, Αγγελής 14(2), Πούλος 8, Συριώδης, Κοιλαλούς, Αντωνακάκης, Χριστοβασίλης 26(4), Χονδρέλλης 2, Τσαγρής 3.