27/12 (ΠΑΙΔ) ΟΜΗΡΟΣ-ΒΑΟΛ 55-62

Το τελευταίο παιχνίδι του ΒΑΟΛ για το 2018 δόθηκε σήμερα το απόγευμα στο Κλειστό των Καμποχώρων για το εξ' αναβολής παιχνίδι της 7ης και τελευταίας του πρώτου γύρου αγωνιστικής για το πρωτάθλημα παίδων (2003 και νεώτεροι) Όμηρος - ΒΑΟΛ όπου η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 55-62. Ο ΒΑΟΛ πήρε από την αρχή προβάδισμα, και το διατηρούσε συνεχώς κλείνοντας το ημίχρονο με 29-35. Στην επανάληψη το ίδιο μοτίβο και ο ΒΑΟΛ που έπαιζε χωρίς τον ασθενή πρώτο του σκόρερ Γιώργο Πούλο έφτασε πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ στη νίκη με 55-62. Από την ομάδα μας το σκορ οδήγησε ο Κωνσταντίνος Βούλικας με 32. Καλές γιορτές και ευτυχισμένος ο καινούργιος χρόνος σε όλα τα παιδιά.

* Με τη λήξη του αγώνα και φεύγοντας απ' το κλειστό των Καμποχώρων πληροφορηθήκαμε το θάνατο του πατέρα του προέδρου του ΒΑΟΛ κ. Γεωργίου Ψώρρα. Το τμήμα εύχεται στον Πρόεδρο θερμά συλλυπητήρια.

Διαιτητές: Κοντίλης - Μάσσας

Δεκάλεπτα: 10-12, 29-35, 42-49, 55,62

Όμηρος:(Τσιριγώτης) Μεστούσης, Νεαμονίτης, Κοκοκύρης 18(2), Γουβάκης 22(1), Βατάκης 4, Παναγιωτάκης, Βαφέας 2, Στείρος 9

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Αναστασάκης 16(1), Μανδρόχαλος, Ντούλης 2, Αγγελής 4, Μηλιάδης, Σπάρταλης 6, Χατζηλάμπρου, Αλούρδας, Βούλικας 32, Κοιλαλούς, Παπαζής 2, Σταματίου.