Header

banner_top

03/12 (ΕΦ) ΦΟΒ-ΒΑΟΛ 65-57

Την δεύτερη ήττα του , γνώρισε το εφηβικό τμήμα του ΒΑΟΛ, μιας και στην τελευταία αγωνιστική του Α' Γύρου του πρωταθλήματος εφήβων (2000 και νεώτεροι) της ΤΕ ΕΟΚ Χίου,  φιλοξενήθηκε από τον ΦΟΒ και έχασε με σκορ 65-57. Ο ΒΑΟΛ μπήκε νοθρά και χωρίς καθαρό μυαλό και αν πήρε προβάδισμα με 0-5 σκοράροντας στα δυο πρώτα σουτ, άρχισε παίρνειι λανθασμένες επιλογές σε άμυνα και επίθεση, δίνοντας στον αντίπαλο το δικαίωμα να κλείσει το δεκάλεπτο με 17-09. Τα επόμενα δυο δεκάλεπτα ο ΒΑΟΛ παίζοντας πιο συγκεντρωμένα ισοφάρισε το σκορ στην ανάπαυλα και στο τέλος ττου 3ου προηγήθηκε με 48-50. Στο τελυταίο δεκάλεπτο ο ΒΑΟΛ έχασε ξανά τη συγκέντρωση του και ο ΦΟΒ πέρασε μπροστά και πήρε δίκαια τη νίκη. Ο Σερέπας οδήγησε για το ΒΑΟΛ με 16(2) και από τον αντίπαλο πιο παραγωγικός ο Λεώδης με 15. Καλή συνέχεια και καλές γιορτές σε όλα τα παιδιά μιας και το πρωτάθλημα Εφήβων συνεχίζεται το 2019..

Διαιτητές: Φλωράδης - Αναστασάκης

Δεκάλεπτα: 17-09,34-34,48-50,65-57

ΦΟΒ: (Αμέντας) Στείρος 7, Μαρής, Παϊδούσης 14(3), Κολλιάρος 3, Λεώδης 15, Βλάττας 13(1), Καρύτης 5, Ζαρκάδης, Κοκκινάκης 8, Μπουλάς

ΒΑΟΛ: (Καλάμαρης) Συριώδης, Μαμουνής 2, Λίνας, Αγγελής 9(3), Σερέπας 16(2), Πούλος 14, Τσουκάρης, Βούλικας 2, Αντωνακάκης, Χριστοβασίλης 10, Χονδρέλης 4, Τσαγρής