Header

banner_top

13/02 ...Η 16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανώδυνα πέρασε η ήττα του ΒΑΟΛ Χίου στη Λαμία, καθώς από τις ομάδες που είναι πίσω από τον Βούρειο, μόνο η ΝΙΚΗ Αμαρουσίου κέρδισε, φθάνοντας τις 5 νίκες στο πρωτάθλημα. Από κει και πέρα στην κορυφή ξεκάθαρο προβάδισμα με μόλις 2 ήττες έχει ο ΕΣΠΕΡΟΣ Καλλιθέας μετά το πέρασμά του από την Αταλάντη, ενώ στην ουρά η μάχη συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό. Έτσι 3 πραγματικοί τελικοί περιμένουν τον ΒΑΟΛ Χίου μετά τη διακοπή του 3ημέρου της Καθαράς Δευτέρας καθώς ο Βούρειος θα αγωνιστεί διαδοχικά με ΑΡΗ Πετρούπολης (στη Χίο), ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ (στη Χαλκίδα) και ΝΙΚΗ Αμαρουσίου (στη Χίο) με αυτούς τους αγώνες να κρίνουν εν πολλοίς το μέλλον της ομάδας του Παντελή Βούλικα στη Γ΄ Εθνική...

Ας δούμε όμως αναλυτικά την εικόνα του 2ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Ανδρών μετά την 16η αγωνιστική:

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:

Λοκρός Αταλάντης-Έσπερος Καλλιθέας 71-81
Ερμής Σχηματαρίου-ΑΟΚ Χανιά 80-63
Εσπερος Λαμίας-ΒΑΟΛ Χίου 74-64
Αρης Πετρούπολης-Πεντέλη 56-70
ΑΕΕ Παναγίτσας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 72-80
Νίκη Αμαρουσίου-ΟΦΗ 69-66
Ρεπό: Άρης Νικαίας

Τα φύλλα αγώνα:

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 71-81
Διαιτητές: Ρίζος-Γεράνιος.

Δεκάλεπτα: 13-25, 28-51, 48-58, 71-81
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 5 (1), Ρούζιος, Μπόλματης, Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 4, Κανακάρης, Σάκοτα 19, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 20 (6), Ρετσινάς 6 (2).
Εσπερος Καλλιθέας (Γράψας-Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 11 (1), Καραγιαννίδης 6, Χατζηκίδης 5 (1), Καρλάφτης 10 (2), Χαρούνι Ν. 5, Κατσούρης 2, Κρητικός 7 (1), Βλασσόπουλος, Χαρούνι Κ. 13, Καράμπελας 5, Βάρσος 13 (3), Πρόγκας 4.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 80-63
Διαιτητές: Μαρινάκης-Ασλανίδης.

Δεκάλεπτα: 17-12, 41-29, 63-49, 80-63
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Κοσμετάτος, Πανταζής 14, Θωμάς 3 (1), Γκρινιάρης 14 (1), Κολοβός 5, Κώνστας 8 (2), Φλώτσιος 8 (1), Σπηλιόπουλος 11 (3), Αγγελέτος, Tσιριμώκος, Γυφτονικολός 10, Μαρμαρινός 7.
AOK Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος 3 (1), Αράπης 2, Αλεξίου 11 (2), Υφαντόπουλος 5 (1), Σαράντης, Μπαγάκης 4, Πούρος 11 (3), Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 15 (1), Παπαδάκης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 74-64
Διαιτητές: Ξέρας-Λελούδας.

Δεκάλεπτα: 15-17, 35-39, 63-51, 74-64
Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 3 (1), Μπερτσιμάς, Σέττος 12 (1), πάππος, Ρουμελιώτης Γ. 12 (1), Παπαργυρόπουλος 17, Φύκας 17 (2), Μαντζούκας, Φούντας 1, Δαχρετζής 2, Κατράνας 10 (2), Παπανικολάου.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 5 (1), Μπουμπάρης 11, Ανδρουλάκης 4, Σουλίκας 9 (1), Βούτας, Αγγελίδης 8, Καραφαντής, Τσουρής 11, Τροβάς 8 (1), Κωνσταντινάκος 8 (2).

ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 72-80
Διαιτητές
: Κανελλόπουλος-Ασημάκη.

Δεκάλεπτα: 22-18, 37-40, 51-63, 72-80.
ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 11 (3), Καρβούνης 9 (1), Μούντριχας, Βαλαής, Θεοδωράκος 9 (3), Κωνσταντίνου, Περσίδης, Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 24 (2), Χοτζάλι, Δρακάκης 6, Σβορώνος 13 (3).
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 13 (1), Στραγανιώτης 4, Νάτσο 6, Ξιούρας 8, Χρονόπουλος 11, Κακαργιάς 3 (1), Κόης 15 (2), Κοσμετάτος, Σολωμός 20 Πουρνάρας, Πετράκος, Ανδρεάτος.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΟΦΗ 69-66
Διαιτητές: Καμήτσος-Καρακωνσταντόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-14, 29-32, 48-50, 69-66
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Δανάς 5 (1), Σκούταρης 6 (2), Σταμάτης 2, Κοντογιάννης 15, Κυπριτζόγλου 18 (2), Τσέκενης Γ. 2, Μιχαλάκος 5, Κουκάκης 15, Κανίτσης 1
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 6, Κριθινάκης 5 (1), Καραλής 11, Χαρωνίτης 3 (1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 18 (1), Βασιλειάδης, Σταράκης 15 (2), Πάλλης 8

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 56-70
Διαιτητές: Τηγάνης-Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 17-20, 10-16, 14-13, 15-21
Αρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης-Αχινιώτης): Μόκκας 8(1), Βενιτουράκης 14(1), Χανιάς, Κουλούρης, Κούτρας, Μακρυγιάννης 13(3), Γιατράκος 6, Κυρίτσης, Χριστόπουλος 5(1), Μπέλη 10
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου, 10(1), Νάσσης, Γεωργακόπουλος 8(1), Λίτσο 10(2), Αποστολόπουλος 2, Κωνσταντάκος, Νταλλής 2, Νιφόρας, Μουλάς 14, Μπίγκος 2, Σαλτουρίδης, Μαλούκος 22

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

1. Έσπερος Καλλιθέας 26 (12-2)*
2. Έσπερος Λαμίας 26 (11-4)
——————————————–
3. Πεντέλη 26 (11-4)
4. Ερμής Σχηματαρίου 25 (10-5)
——————————————–
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 24 (9-6)
6. Λοκρός Αταλάντης 24 (9-6)
7. ΟΦΗ 23 (8-7)
8. ΒΑΟΛ Χίου 22 (7-8)
9. Νίκη Αμαρουσίου 19 (5-9)*
——————————————–
10. ΑΕΕ Παναγίτσας 19 (4-11)
——————————————–
11. ΑΟΚ Χανιά 19 (4-11)
12. Άρης Νικαίας 18 (4-10)*
13. Άρης Πετρούπολης 17 (2-13)

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

Η επίσημη βαθμολογία της ΕΟΚ σε 16 αγώνες (πατήστε εδώ)

17η αγωνιστική (25/2):

Έσπερος Καλλιθέας -Ερμής Σχηματαρίου
ΑΟΚ Χανιά-Εσπερος Λαμίας
ΒΑΟΛ Χίου-Αρης Πετρούπολης
Πεντέλη- ΑΕΕ Παναγίτσας
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Νίκη Αμαρουσίου
Αρης Νικαίας-Λοκρός Αταλάντης
Ρεπό: ΟΦΗ