13/01 (ΚΟΡ) ΒΑΟΛ - ΠΥΡΣΟΣ 48 - 53

Την ήττα με σκορ 48-53 γνώρισε η ομάδα κορασίδων (2002+) του ΒΑΟΛ Χίου, από την αντίστοιχη του ΑΣ ΠΥΡΣΟΣ Βερβεράτου, το απόγευμα του Σαββάτου στο Βούρειο. Τα κορίτσια του Γιάννη Σαμιώτη παρουσίασαν διακυμάνσεις στην απόδοση τους και μέτρια εικόνα στο παιχνίδι τους, δεν κατάφεραν να εκμεταλευθούν το +9 που είχαν στην 3η περίοδο και δεχόμενα ένα σερί 0-8 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ηττήθηκαν δίκαια από τις ψυχωμένες φιλοξενούμενες που πανηγύρισαν την επιτυχία τους. Αξιοσημείωτο ότι αυτή είναι η πρώτη νίκη οποιουδήποτε τμήματος του ΠΥΡΣΟΥ επί του ΒΑΟΛ γεγονός για το οποίο εκφράζουμε τα συγχαρητήριά μας στο δραστήριο σωματείο του Βερβεράτου.

Τα δεκάλεπτα: 08-12, 21-22, 39-35, 48-53.

Διαιτητές: Κοντίλης - Ρουμελιώτης.

ΒΑΟΛ Χίου (Σαμιώτης) Σαλιάρη 6, Νεαμονίτη Α. 2, Στουπάκη 2, Σουλίκα 10, Βούλγαρη 14, Νεαμονίτη Π., Χαρίτου - Φραγκάκη 9, Χριστοβασίλη, Αναστασάκη 5, Μαθιούδη, Μαυριάνου.

ΠΥΡΣΟΣ Βερβεράτου (Παπανελοπούλου) Μέλη, Βαβυλουσάκη, Χαβιάρα 7, Παπαγιάννη, Μανδρόχαλου 14, Ζυσιοπούλου, Ψυχή 14, Πούλου, Σταυρινούδη, Μπαστούνη, Τσουκάρη Α. 6, Τσουκάρη Ι. 12.