10/01 (EΦ) ΒΑΟΛ - ΟΜΗΡΟΣ 92-43

Με νίκη (92-43) και πολύ καλή εμφάνιση, συνέχισε ο ΒΑΟΛ επί του ΟΜΗΡΟΥ Καλλιμασιάς στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήβων (2000+) της ΤΕ ΕΟΚ Χίου , ξεπερνώντας με τον καλύτερο τρόπο την άσχημη εμφάνιση της περασμένης εβδομάδας. Τα παιδιά του Παναγιώτη Καλαμάρη μπήκαν από την αρχή δυνατά, και παίζοντας πιεστικό - γρήγορο και σωστό μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα ελπίδας στον αντίπαλο και έφτασε σε πολύ μεγάλη διαφορά από την ανάπαυλα (57-16). Στο ίδιο μοτίβο και η επανάληψη με τους 12 παίκτες να μοιράζονται το χρόνο και να σκοράρουν όλοι με εξαίρεση τον Γιώργο Χονδρέλη που ήρθε λόγο μαθητικών υποχρεώσεων στα τελευταία λεπτά και δεν πρόλαβε να μπει στο κλίμα του αγώνα. Για το ΒΑΟΛ, που δεν υστέρησε κανείς το σκόρ οδήγησε ο Γιώργος Χριστοβασίλης με 29(2). Διψήφιο αριθμό πόντων επίσης οι Γιώργος Ιατρουδέλης 14(2) & Γιώργος Αγγελής 16(2). Από τον Όμηρο οδήγησε ο Σταμάτης Στρουμπάκης με 19.

Διαιτητές:  Κοντίλης - Συμιακάκης

Δεκάλεπτα:  27-10,57-16,82-25, 92-43

ΒΑΟΛ (Καλαμάρης): Αναστασάκης 4, Μαμουνής 2, Ιατρουδέλλης 14(2), Αγγελής 16 (2), Ντούλης 4, Πούλος 6, Συριώδης 4, Τσαγρής 6, Αντωνακάκης 3(1), Χριστοβασίλης 29(2), Χονδρέλης, Καρδαμύλας 4.

ΟΜΗΡΟΣ (Δέδες) : Μεστούσης, Στείρος 3, Βαττάκης 2, Κοκοκύρης 2, Βαφέας, Γουβάκης 5(1), Ζώης, Τσουκάρης 8, Κοκκινάκης, Ψαλίδας 4, Στρουμπάκης 19(1)