06/12 (ΠΑΙΔ) ΙΩΝΕΣ-ΒΑΟΛ 75-61

Με ήττα συνέχισε τις υποχρεώσεις του το παιδικό τμήμα του ΒΑΟΛ αφού στα πλαίσια της 7ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Παίδων της ΤΕ ΕΟΚ Χίου έχασε από τους Ίωνες στο κλειστό με σκορ 75-61. Ο ΒΑΟΛ ξεκίνησε μουδιασμένα τον αγώνα και έδωσε δικαίωμα στους Ίωνες να πάρουν γρήγορα διαφορά 10 πόντων, παρ όλα αυτά ο ΒΑΟΛ ισσορόπησε το παιχνίδι και παίζοντας όλο το πρώτο ημίχρονο γρήγορο και πιεστικό μπάσκετ έφτασε στην ανάπαυλα στην ισοπαλία με 29-29. Στο 2ο ημίχρονο ο ΒΑΟΛ δεν μπόρεσε να "μπει" ξανά στο παιχνίδι όπως στο πρώτο μέρος και οι Ίωνες έφτασαν δίκαια στη νίκη. Από το ΒΑΟΛ οδήγησαν οι Πούλος με 29 και ο Μαμουνής 16(3) που ήταν παντού και βοήθησε τα μέγιστα την ομάδα στην προσπάθεια της, και από τους Ίωνες ο Καρατζάνος με 25. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια.

Διαιτητές: Λουκαράκης - Φλωράδης

Δεκάλεπτα: 17-09,29-29,52-42-75-61

ΙΩΝΕΣ (ΛΑΓΟΣ): Μισαηλίδης, Πατελίδας, Καρατζάνος 25, Πάντσι, Ψαρρός 14, Στακιάς 9(1), Σκουφάρας 10(1), Σεραφείμ 2, Σουσούρης 13, Μανές, Τσιακάλης 2, Σουσούρης Β.

ΒΑΟΛ (Καλαμάρης): Αναστασάκης 3, Μαμουνής 16(3), Ντούλης, Αγγελής 9, Φερεντίνος 2, Πούλος 29, Συριώδης, Βούλικας, Αντωνακάκης, Τσαγρής 2, Καρδαμύλας, Ταούζης