Header

banner_top

25/03 (ΠΑΙΔ) ΒΑΟΛ - ΑΝ.ΣΑΜΟΥ 59-74

vaol anaSamou2017aΤην πρώτη ήττα για την φετινή χρονιά γνώρισε η πρωταθλήτρια Χίου ομάδα παίδων του ΒΑΟΛ από την Αναγέννηση Σάμου σήμερα το βράδυ στο κλειστό, για τους προκριματικούς αγώνες για τον Γ' Όμιλο του Πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων της ΕΟΚ. Ο αγώνας ήταν ντέρμπυ μέχρι και το Γ΄ δεκάλεπτο, όπου οι ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ, vaol anaSamou2017bμε την ομάδα της Σάμου να έχει το προβάδισμα από το Β' Δεκάλεπτο αλλά ο ΒΑΟΛ να ακολουθεί από κοντά να ισοφαρίζει το σκορ αλλά να μην μπορεί να βρει ρυθμό για να περάσει μπροστά. Όλα αυτά μέχρι την αρχή του Δ' δεκαλέπτου που ενώ το σκορ ήταν πάλι κοντά (53-56) ένα ξέσπασμα της ομάδας της Σάμου με ένα επιμέρους 0-15 της έδωσε καθαρό προβάδισμα και την δίκαιη νίκη στον αγώνα. Ο Χριστοβασίλης με 21 πόντους οδήγησε το σκορ από το ΒΑΟΛ και ο Τσιβεριώτης με 25(1) από την Αναγέννηση. Έτσι το έργο του ΒΑΟΛ την Δευτέρα στη Λέσβο είναι πλέον πολύ δύσκολο. Τέλος να ευχηθούμε περαστικά στον αθλητή της Αναγέννησης Πετρίδη που τραυματίστηκε στον αγώνα.

Να ευχαριστήσουμε θερμά την Ένωση Μαστιχοπαραγωγών Χίου και το Γραφείο Τουρισμού Δήμου Χίου για τα αναμνηστικά (και όχι μόνο) που μας χορήγησαν για να προσφέρουμε στη φιλοξενούμενη αποστολή της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ συνεισφέροντας από την πλευρά μας στην τουριστική προβολή του τόπου μας. Επίσης ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τον Ορθοπεδικό κ. Γιώργο Νομικό που ήταν παρών για να προσφέρει τις υπηρεσίες του στην ομάδα μας.

Διαιτητές: Κοντίλης-Λουκαράκης

Δεκάλεπτα: 16-14,30-26,48-50,59-74

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης-Βούλικας) Πούλος, Μαμουνής, Ιατρουδέλλης 10(1), Αγγελής 11(1), Παπαλεωνίδας, Σαρρής, Συριώδης, Παπαδόπουλος 17, Αντωνακάκης, Χριστοβασίλης 21, Καρδαμύλας, Ταούζης

Αν.Σάμου: (Συμσιρής-Πετρίδης) Χατζηροδίτης 1, Λιάπης 14(2), Ρόζης, Χρυσάκης, Τζιβεριώτης 25(1), Βασιλείου, Πετρίδης 8(2), Τσώνης, Κολλάρας 1, Τζιβεριώτης Α. 11(1), Σαπουνάς 14(2), Μαραθοκαμπίτης