26/09 (ΕΦ) ΒΑΟΛ - ΟΜΗΡΟΣ 72-35

Ποδαρικό για όλα τα αγωνιστικά τμήματα του ΒΑΟΛ έκανε σήμερα το εφηβικό μας τμήμα, για την νέα χρονιά αντιμετωπίζοντας τον μαχητικό ΟΜΗΡΟ Καλλιμασιάς, για την 1η αγωνιστική του Β' ομίλου του πρωταθλήματος Εφήβων της ΤΕ ΕΟΚ Χίου, και παίζοντας κατά περιόδους πολύ καλό μπάσκετ, επικράτησε με 72-35. Από την αρχή οι παίκτες του Παναγιώτη Καλαμάρη πήραν κεφάλι και προηγήθηκαν 9-0 στα πρώτα λεπτά και μέχρι το τελευταίο λεπτό δεν έχασαν ούτε μια φορά το προβάδισμα. Μέχρι το ημίχρονο οι ομάδες ήταν κοντά χωρίς να "ξεφεύγει" το σκορ και έτσι στην ανάπαυλα το σκορ ήταν 36-28. Στο Β' ημίχρονο ο ΒΑΟΛ έσφιξε πολύ την άμυνα και δεχόμενος μόνο 3 και 4 πόντους στα 2 τελευταία δεκάλεπτα έφτασε στο τελικό 72-35. Το σκόρ για τον ΒΑΟΛ οδήγησαν οι Παπαγιαννάκης 20(3) και ο Καλαμπόγιας 19. Συγχαρητήρια στα παιδιά και των 2 ομάδων για τον όμορφο αγώνα και ευχή μας μια καλή μπασκετική χρονιά με υγεία.

Διαιτητές: Λουκαράκης, Μυλωνάς

Δεκάλεπτα: 16-11, 36-28, 51-31, 72-35

ΒΑΟΛ:(Καλαμάρης) Αγγελής 2, Παπαδόπουλος 3(1), Χριστοβασίλης, Μαμουνής, Χιωτέλλης 9, Σαρρής 5(1), Παπαγιαννάκης 20(3), Ντούλης 4, Ταούζης 2, Γεωργούλης 2, Νικολάκης 6, Καλαμπόγιας 19

ΟΜΗΡΟΣ:(Μπόλιας) Τσουκάρης 2 Βούκουνας 4, Συριώδης, Πουλάκης, Στεφανίδης 4, Μουλάκης, Μαμαλής 11, Στρουμπάκης 6, Μελαχροινούδης, Κούνης 9(1)