25/02 (ΠΑΙΔ) ΒΑΟΛ-ΑΙΓΕΑΣ 77-31

Με νίκη ολοκλήρωσε την κανονική περίοδο στο Β' Όμιλο του πρωταθλήματος παίδων της ΤΕ ΕΟΚ Χίου ο ΒΑΟΛ, αφού επικράτησε με 77-31 του Αιγέα σήμερα το απόγευμα στο Βούρειο, κι έτσι και τυπικά κατέκτησε την πρώτη θέση του ομίλου του. Στη συνέχεια θα αγωνιστεί με τον 4ο του Α' ομιλου (7 Μαρτίου) και με νίκη θα βρεθεί στο final 4 όπου θα κριθεί ο φετινός τίτλος. Στο σημερινό παιχνίδι οι παίδες του Παναγιώτη Καλαμάρη επικράτησαν εύκολα του αντιπάλου τους, πήραν από νωρίς κεφάλι στο σκορ και το αύξαναν σταδιακά μέχρι το τελικό 77-31. Γρήγορο και εντυπωσιακό μπάσκετ από τα παιδιά του ΒΑΟΛ που έδωσαν την ευκαιρία στον coach τους να δώσει πολύ χρόνο συμμετοχής στα 6 παιδιά του αναπτυξιακού που ήταν στη 12άδα, μάλιστα στα τελευταία 5 λεπτά αγωνιζόταν μόνο παμπαίδες. Από το ΒΑΟΛ οδήγησαν το σκορ οι Χιωτέλλης και Καλαμπόγιας με 18 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 19-09,35-20,54-27,77-31

Διαιτητές: Συμιακάκης-Ντάτης

ΒΑΟΛ:(Καλαμάρης) Χριστοβασίλης 3(1), Παπαδόπουλος, Παπαγιαννάκης 9, Αγγελής 2, Χιωτέλλης 18(1), Σαρρής 12(2), Ιατρουδέλης 6, Ντούλης 6, Ταούζης, Γεωργούλης 2, Νικολάκης 2 Καλαμπόγιας 17.

ΑΙΓΕΑΣ: (Κατιμερζής) Μαρής 3(1), Σερέπας 9, Κολιάρος 5, Μανωλάκης, Αγγουλές 6, Ζέρβος 2, Ραπίτης 2, Ντούλης, Δημητράκης, Μυλωνάς, Κατσούλης, Λυμπέρης 4.