27/06 ...EXEI AΓΩΝΑ ΣΗΜΕΡΑ

paralia

Το δεύτερο αγώνα τους στα πλαίσια του Ειδικού Πρωταθλήματος για την Άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών 2014-2015, δίνουν σήμερα Παρασκευή (27/06) στις 17:00, στο ΜΕΤΣ τα κορίτσια του ΒΑΟΛ Χίου. Αντίπαλος η Πρωταθλήτρια ΕΣΚΑ-Η (Αχαΐας - Ηλείας) ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ Πάτρας. Οι 2 ομάδες έχουν δώσει αρκετά αγωνιστικά ραντεβού τα τελευταία χρόνια ενώ υπήρξαν και "συνοδοιπόροι" στην Α2 Εθνική την περίοδο 2010-2011. Από εκείνη την περίοδο ο Βούρειος μετράει 2 νίκες καθώς έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από τα Ροΐτικα ενώ στον 2ο γύρο (τελευταία αγωνιστική) η Αχαϊκή ομάδα δεν ταξίδεψε στη Χίο. Οι 2 "γαλάζιες" ομάδες συναντήθηκαν ξανά στο ΜΕΤΣ τον Ιούνιο του 2012 στον "τελικό" του Α΄ Υποομίλου. Σε εκείνον τον αγώνα οι Πατρινιές πήραν τη νίκη με 4 πόντους διαφορά, μετά από έναν αγώνα ντέρμπι και μαζί μ' αυτόν πήραν και το εισιτήριο για την Α2 αλλά και την Ελένη Θεοδώρου... Δύσκολος αγώνας και ο σημερινός καθώς εκτός από την αξία του αντιπάλου ο ΒΑΟΛ έχει να αντιμετωπίσει τόσο την κούραση, τόσο τη σωματική όσο και την ψυχολογική από τη χθεσινή ήττα της πρεμιέρας. Άλλωστε ας μην ξεχνάμε πως η ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ θα κατεβεί στο ΜΕΤΣ ως η μοναδική εκπρόσωπος του Γυναικείου μπάσκετ της 3ης μεγαλύτερης πόλης της Ελλάδας. Απέναντί της η ομάδα του Μανώλη Χατζηλάμπρου θα προσπαθήσει να κάνει ένα νέο ξεκίνημα με στόχο τη νίκη στη σημερινή αναμέτρηση. Στις 17:00, στο ΜΕΤΣ λοιπόν, θα γίνει το τζάμπολ της αναμέτρησης ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ Πάτρας - ΒΑΟΛ Χίου και για όσους δεν μπορέσουν να ενισχύσουν την προσπάθεια των Πρωταθλητών Αιγαίου από τις κερκίδες του Αθηναϊκού Γυμναστηρίου, θα υπάρχει LIVE ενημέρωση για την εξέλιξη του σκορ από την ιστοσελίδα μας. Καλή επιτυχία κορίτσια...