02/02(ΑΝΔΡ) ΠΕΡΑΜΑ - ΒΑΟΛ 77- 60

perama vaol

Την ήττα με 77-60 από τον ΓΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ στα πλαίσια της 13ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών γνώρισε σήμερα το απόγευμα στο κλειστό του Περάματος ο Βούρειος. Ο ΒΑΟΛ μπήκε πολύ μουδιασμένα στο παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει στα πρώτα λεπτά με 9-0 μέχρι το 5ο λεπτό που πέτυχε τον πρώτο του πόντο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ισσορόπησε το παιχνίδι, το έφερε τρεις φορές στην ισσοφάριση και πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με τη διαφορά μόλις στους 2. Παρ' όλα αυτά το 3ο και το 4ο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικά, ο ΒΑΟΛ δεν μπόρεσε να ακολουθήσει σε κανένα σημείο τον Ερμή κάνοντας το χειρότερο ημίχρονο στην κατηγορία και έτσι ήρθε δίκαια η ήττα με 77-60. Το σκορ από τον ΒΑΟΛ οδήγησαν οι Χατζηλάπμπρου με 19(4) , Τροβάς με 12(4) και Σουλίκας 9. Πολύ καλή η αμυντική παρουσία του Νακόπουλου με 8 κοψίματα. Να σημειώσουμε επίσης την παρουσία αρκετών Χιωτών φιλάθλων στο γήπεδο!