Header

banner_top

25/01(ΠΑΜΠ) ΒΑΟΛ-ΦΟΒ 48-56

Με ήττα ξεκίνησαν οι παμπαίδες του ΒΑΟΛ, σήμερα το απόγευμα στο Βούρειο, για την πρώτη αγωνιστική του Β΄γύρου του πρωταθλήματος παμπαίδων της ΤΕ ΕΟΚ Χίου,αφού έχασαν από το αντίστοιχο τμήμα του ΦΟΒ με 48-56. Ο ΒΑΟΛ αν και ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 14-11 στο πρώτο δεκάλεπτο, μπήκε στο 2ο δεκάλεπτο πολύ νωθρά και με πολλές λάθος επιλογές έφτασε στο ημίχρονο να χάνει με 17-27 (επιμέρους σκορ 3-16).Στο Β' μέρος ισσορόπησε το ματς αλλά δεν μπόρεσε να καλύψει τη διαφορά του καταστροφικού 2ου δεκαλέπτου και ήρθε δίκαια η ήττα. Από τον ΒΑΟΛ ξεχώρισε ο Αντώνης Χιωτέλλης με 29(2).

Συγχαρητήρια στα παιδιά και των 2 ομάδων για το όμορφο παιχνίδι.

Διαιτητές: Λουκαράκης - Συμιακάκης

Δεκάλεπτα: 14-11, 17-27, 33-40, 48-56

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης 1, Μαμουνής, Παπαγιαννάκης 1, Αγγελής, Χιωτέλλης 29(2), Σαρρής 9, Γιακουμής, Ντούλης 2, Ιατρουδέλλης, Γεωργούλης 2, Νικολάκης 2, Καλαμπόγιας 2

ΦΟΒ: (Εσκίδης) Κιρκινέζης 13, Αρμένης, Τριπολίτης 4, Τσεσμέλογλου 1, Στείρος Μ 16, Καρίτης, Φραγκομίχαλος 10, Σλατσέγκο 2, Μανωλάκης 2, Στείρος Θ, Ντομάτας 8, Κραββαρίτης