Header

banner_top

18/01 (ΠΑΙΔ) ΝΗΡΕΑΣ-ΒΑΟΛ 60-64

paides2013 2014site

Τη νίκη με 60-64 επί του παιδικού τμήματος του Νηρέα έφεραν οι παίδες του ΒΑΟΛ, σήμερα το απόγευμα στο ανοικτό γήπεδο των Καρδαμύλων (Λιβάνειο Γυμνάσιο), για τη 2η αγωνιστική του Β' Γύρου του παιδικού πρωταθλήματος της ΤΕ ΕΟΚ Χίου.Ο ΒΑΟΛ αν και παρατάχθηκε με 6 πολύ σοβαρές ελείψεις, λόγω ασθενειών (Αντώνης Χιωτέλλης και Κωνσταντίνος Ντούλης) και μαθητικών υποχρεώσεων (Γιώργος Καλαμπόγιας, Κωνσταντίνος Γιακουμής, Μιχάλης Κασάπας και Γιάννης Ταούζης) έπαιξε έξυπνα και σωστά και πήρε στο τέλος την νίκη επί του αξιόμαχου Νηρέα. Ο Νηρέας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και είχε σχεδόν για 37 λεπτά το προβάδισμα με τον ΒΑΟΛ να μην τον "αφήνει" να ανοίξει τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό γιατί αν και ο Νηρέας ήταν μπροστά με 9 πόντους (56-47) ο ΒΑΟΛ κατάφερε να ισοφαρίσει και να περάσει μπροστά με 4 με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 4-17. Από το ΒΑΟΛ συγκλονιστικός σε άμυνα και επίθεση (31π) ο Αναστάσης Σαρρής με σημαντικές βοήθειες από τον Νίκο Πούλο (18) και Μάνθο Αγγελή (10).  Από τον Νηρέα ξεχώρισε ο Σαμπαλάρι με 33.Τα παιδιά αφιέρωσαν τη νίκη στους συμπαίκτες τους που έλειπαν!

Διαιτητές: Κοντίλης - Λουκαράκης

Δεκάλεπτα: 16-16, 34-26, 56-47, 60-64

ΝΗΡΕΑΣ:(Χατζηλάμπρου) Κινδύλας, Σαρρής 2, Χωριανόπουλος 12, Σκιάδας, Βασιλάκης 4, Κοντός 2, Σαμπαλάρι 33, Μακρινός, Τσατίρης, Τσέλικας, Γκιόλα, Τσαλίκης 7

ΒΑΟΛ:(Καλαμάρης) Χριστοβασίλης 1, Μαμουνής, Αγγελής Μ 10(2), Αγγελής Γ, Σαρρής 31, Παπαγιαννάκης 4, Πούλος 18, Γεωργούλης, Ιατρουδέλης, Νικολάκης.