11/01 (ΠΑΙΔ) ΒΑΟΛ-ΙΩΝΕΣ 62-42

paides2013 2014site

Με το "δεξί" έκαναν ποδαρικό για τον ΒΑΟΛ οι παίδες του, μιας και για τη πρώτη αγωνιστική του Β' Γύρου του πρωταθλήματος παίδων της ΤΕ ΕΟΚ ΧΙΟΥ,σήμερα το απόγευμα στο Βούρειο, νίκησαν με σκορ 62-42 το αντίστοιχο τμήμα των Ιώνων.Οι παίδες του Παναγιώτη Καλαμάρη, μπήκαν πολύ μουδιασμένα στο παιχνίδι και με πολλά ατομικά λάθη βρέθηκαν να χάνουν στο Α΄δεκάλεπτο με 10-18.Μέχρι εκεί όμως. Στο Β' Δεκάλεπτο, τα παιδιά, μπήκαν στο γήπεδο και έπαιξαν σωστό και πειθαρχημένο μπάσκετ προσφέροντας θέαμα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στις κερκίδες και με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 22-06, βρέθηκαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 32-24. Από εκεί και πέρα το ματς ελεγχόταν απόλυτα από τους παίδες του ΒΑΟΛ, που αύξαναν την διαφορά συνεχώς, την έφτασαν μέχρι και τους 22 πόντους για να έρθει δίκαια το τελικό 62-42. Το σκορ για τον ΒΑΟΛ οδήγησαν οι: Χιωτέλλης και Πούλος που έβαλαν από 15 πόντους και οι Σαρρής (12) και Αγγελής (10)

Διαιτητές:Λουκαράκης - Μάσσας

Δεκάλεπτα: 10-18, 32-24, 46-30, 62-42

ΒΑΟΛ (Καλαμάρης):Χριστοβασίλης 3, Αγγελής Γ, Παπαγιαννάκης, Αγγελής Μ. 10, Χιωτέλλης 15, Σαρρής 12, Γιακουμής 2, Ντούλης, Πούλος 15, Γεωργούλης, Ιατρουδέλλης, Καλαμπόγιας 5

ΙΩΝΕΣ (Δέδες): Σκουφάρας 1, Ντάνος, Χάμπας, Μαυρογιάννης 6, Μελέκος 3, Δανιήλ, Σεραφείμ 14, Καραμανής, Σταμούλης, Καζάκος 1, Βασιλικός 6, Μπίτσης 11