01/12 (ΠΑΙΔ) ΒΑΟΛ - ΕΝΩΣΗ 57-47

paides2013 2014site

Αμέσως μετά τη νίκη των παγκορασίδων τη σκυτάλη πήραν οι παίδες του ΒΑΟΛ και ο Παναγιώτης Καλαμάρης δεν έφυγε από τον πάγκο για να κοουτσάρει το εξ αναβολής παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων της ΤΕ ΕΟΚ Χίου με αντίπαλο την Ένωση Συκιάδας-Λαγκάδας, παίρνοντας τη νίκη με 57-47.

Ο ΒΑΟΛ μπήκε νωθρά στο παιχνίδι, δίνοντας την ευκαιρία στα μαχητικά παιδιά της Ένωσης να πάρουν προβάδισμα στο Α' δεκάλεπτο με 10-11. Η "μουδιασμένη" εμφάνιση συνεχίστηκε και στο Β' και Γ΄Δεκάλεπτο για τους παίδες του ΒΑΟΛ για να έρθει στο Δ΄μέρος η αφύπινιση και με ένα σερί 19-0 να φέρουν το σκορ στο +10 και να το διατηρήσουν εκεί μέχρι το τέλος. Το σκορ οδήγησαν οι Σαρρής 18, Καλαμπόγιας 10 και Πούλος 9 δεχόμενοι βοήθειες από όλους τους συμπαίκτες τους.

Διαιτητές: Βογιατζής - Μυλωνάς

Δεκάλεπτα: 10-11, 24-23, 38-37, 57-47

ΒΑΟΛ (Καλαμάρης): Χριστοβασίλης, Μαμουνής, Παπαγιαννάκης, Αγγελής 7(1), Χιωτέλλης 7(1), Σαρρής 18, Γιακουμής 4, Ντούλης 2, Πούλος 9, Κασάπας, Ιατρουδέλλης, Καλαμπόγιας 10

ΕΝΩΣΗ (Φουντουλάκος): Κωνσταντινούδης 4, Γιαννόπαπας Μ, Γιαννόπαπας Δ 7(1), Αποστολίδης, Γεωργούλης 4, Μαυρέλος Ν 19(1), Μαυρέλος Γ 2, Ανθίτης 11