24/11 (ΠΑΜΠ) ΒΑΟΛ - ΙΩΝΕΣ 50-51

Την ήττα στην παράταση γνώρισε σήμερα στο Βούρειο η ομάδα παμπαίδων του ΒΑΟΛ από το αντίστοιχο τμήμα των Ιώνων. Ο ΒΑΟΛ ξεκίνησε με ένα προβάδισμα που έφτασε μέχρι και τους 10 πόντους αλλά οι Ίωνες στη συνέχεια ισορρόπησαν το παιχνίδι και ο αγώνας ήταν συνεχώς σε πολύ κοντινό σκορ από την αρχή του Β' ημιχρόνου. Στο τέλος και ενώ οι Ίωνες προηγούνταν με 2 πόντους, ο Γιακουμής έστειλε με εύστοχο σουτ, στην εκπνοή το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί, αν και ο ΒΑΟΛ προηγήθηκε μέχρι και με 5 πόντους, οι Ίωνες ήταν πιο εύστοχοι στις βολές πήραν τη νίκη με 50-51.

Συγχαρητήρια και στα 24 παιδιά που πήραν μέρος, καθώς και στους προπονητές τους, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι (κράτησε 2 ώρες και 26 λεπτά), πρόσφεραν θέαμα και πολύ καλό μπάσκετ, κατά περιόδους και κατάφεραν να τελειώσουν το παιχνίδι παρά τις αντίξοες συνθήκες που δημιουργήθηκαν. Θεωρούμε ότι στο αναπτυξιακό πρωτάθλημα πρέπει να δωθεί περισσότερη σημασία από τους αρμόδιους.

Δεκάλεπτα: 7-4, 21-14, 25-26, 44-44, (π 50-51)

Διαιτητές: Μυλωνάς, Λογιωτατόπουλος

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης 8, Μαμουνής, Παπαγιαννάκης 4, Αγγελής Γ., Χιωτέλλης 18, Σαρρής 13, Γιακουμής 4, Ντούλης 1, Ταούζης, Γεωργούλης, Ιατρουδέλλης, Νικολάκης 2

ΙΩΝΕΣ : (Δέδες) Καφεζής Χ 2, Καφεζής Γ 2, Μελέκος, Μαυρογιάννης 22, Βρουλής, Σκουφάρας, Σεραφείμ 8, Καραμανής 8, Σταμούλης, Σγούτας, Χάμπας, Δανιήλ 9