13/11 (ΕΦΗΒ) ΒΑΟΛ-ΙΩΝΕΣ 45-73

Με ήττα 45-73 από τους ΙΩΝΕΣ συνέχισε το εφηβικό τμήμα του ΒΑΟΛ, απόψε το απόγευμα στο Βούρειο. Η ομάδα του Παναγιώτη Καλαμάρη παρά τις αρκετές ελλείψεις της, μπήκε δυνατά στον αγώνα και κράτησε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του Α΄ ημιχρόνου. Στην επανάληψη η κούραση των βασικών όπλων του Βούρειου και κάποιες στιγμές ολιγορίας σε άμυνα και επίθεση επέτρεψαν στους αθλητές του Μιχάλη Μπουμπούλη να "χτίσουν" μια διαφορά ασφαλείας και να φτάσουν δίκαια στη νίκη. Ο Αλέκος Τσιριγώτης (18(3)) οδήγησε την ομάδα οργανωτικά και επιθετικά παρά την απουσία του "Διόσκουρού" του στην ανδρική ομάδα του ΒΑΟΛ Γιάννη Αλεξάκη, ενώ και ο Σπύρος Στρίγγος βοήθησε ιδιαίτερα με 11(1). Από κει και πέρα ιδιαίτερα θετική εμφάνιση κατέγραψαν όλοι οι αθλητές του Βούρειου με τον Μάρκελλο Καπίρη (8π.) και τον Στέλιο Χιωτέλλη (6π.) να ξεχωρίζουν. Από τους ΙΩΝΕΣ καλύτεροι οι Αργυρούδης 33(4) και Σαμιώτης 29(3).

Διαιτητές: Β. Κοντίλης - Ι. Λουκαράκης.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 31-36, 44-64, 45-73.

ΒΑΟΛ (Καλαμάρης) Σ. Στρίγκος 11(1), Τσιριγώτης 18(3), Μ. Αγγελής, Χατζηδάκης, Σ. Χιωτέλλης 6, Πούλος 2, Γατανάς, Μπαρλής, Καπίρης 8.

ΙΩΝΕΣ (Μπουμπούλης) Σπυράκης 2, Τουρλίτης, Μπίτσης, Δανιήλ, Ρουμελιώτης, Σαμιώτης 29(3), Αντωνίου, Ξύδας 3(1), Πατούνας 2, Γκιαούρης 2, Αργυρούδης 33(4), Αγγελής 2.