06/11 (ΠΑΙΔ) ΟΜΗΡΟΣ-ΒΑΟΛ 57-54

Την ήττα στην παράταση, γνώρισε σήμερα το βράδυ από τον Όμηρο στο κλειστό των Καμποχώρων το παιδικό τμήμα του ΒΑΟΛ με σκορ 57-54. Ο ΒΑΟΛ ξεκίνησε πολύ δυνατά και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 10-19, από εκει και πέρα ο Όμηρος ισσορόπησε το παιχνίδι και ροκάνιζε τη διαφορά και στα πρώτα λεπτά του 4ου δεκαλέπτου προηγήθηκε για πρώτη φορά, δευτερόλεπτα πριν τη λήξη ο Όμηρος ισοφάρισε με 2 εύστοχες βολές (Ο ΒΑΟΛ προηγούνταν με 2 πόντους) και το παιχνίδι οδηθηκε στην παράταση όπου με επιμέρους σκορ 9-6 ο Όμηρος έφτασε στο τελικό 57-54 (στην κανονική διάρκεια 48-48) Το σκόρ για τον ΒΑΟΛ οδήγησε ο Πούλος (23) με πολύτιμες βοήθειες από τους Αγγελή (10(2)) και Χιωτέλλη (8(2)) αλλά και το Χριστοβασίλη (5) που στην ουσία αυτός "γύρισε" το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό πετυχαίνοντας 4 συνεχόμενους πόντους. Δεν αγωνίστηκαν οι τραυματίες Σαρρής και Καλαμπόγιας. Από τον Όμηρο το σκορ οδήγησε ο Κούνης με 35 πόντους. Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες για το συναρπαστικό παιχνίδι.

Διαιτητές: Κοντίλης - Λουκαράκης
Δεκάλεπτα: 10-19, 19-27, 35-38, 48-48, Παράταση: 9-6

Όμηρος: (Στακιάς-Καβακάκης) Μαρής, Βαφειάδης, Στρουμπάκης, Μελαχρινούδης, Μανωλιάς, Στεφανίδης 13, Μουλάκης, Αυγουστίδης, Βούκουνας 3, Ψαρούδης 6, Κούνης 35
ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης 5, Μαμουνής, Παπαγιαννάκης 4, Αγγελής 10(2), Χιωτέλλης 8(2), Ιατρουδέλλης, Γιακουμής, Ντούλης, Πούλος 23, Νικολάκης 4, Γιοβανάκης