26/10(ΠΑΙΔ) ΒΑΟΛ-ΝΗΡΕΑΣ 54-51

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε σήμερα το απόγευμα στο Βούρειο η παιδική ομάδα του ΒΑΟΛ εις βάρος του Νηρέα Καρδαμύλων. Οι παίδες του Παναγιώτη Καλαμάρη μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 1ο δεκάλεπτο με 17-10, συνέχισαν έτσι μέχρι το ημίχρονο που βρήκε το ΒΑΟΛ να προηγείται  με 33-21. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Νηρέας ισορρόπησε το παιχνίδι (επιμέρους σκορ 13-12) και στο 4ο αντεπιτέθηκε κατάφερε ένα λεπτό πριν τη λήξη να προηγείται με 1 πόντο αλλά τελικά ο ΒΑΟΛ επικράτησε με 54-51. Ο Πούλος(ΒΑΟΛ) με 19 πόντους και ο Σαμπαλάρι(Νηρέας) με 43 (από τους 51) οδήγησαν το σκορ για τις ομάδες τους.

Δεκάλεπτα: 17-10, 33-21, 46-33, 54-51

Διαιτητές: Λουκαράκης - Μυλωνάς

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης, Μαμουνής 2, Παπαγιαννάκης 7(1), Αγγελής 9(1), Χιωτέλλης 4, Σαρρής 7(1), Γιακουμής 4, Ντούλης 2, Πούλος 19, Κασάπας, Ιατρουδέλλης, Νικολάκης

Νηρέας: (Χατζηλάμπρου) Κινκύλας 2, Γκιόλα, Χωριανόπουλος 2, Μακρινός, Βασιλάκης, Κούτης, Σαμπαλάρι 43(2), Τσέλιγκας, Τσατίρης 4, Σαρρής, Τσαλίκης, Σκάλας.