19/10(ΠΑΙΔ) ΙΩΝΕΣ-ΒΑΟΛ 63-65

iones vaol63_65

Ποδαρικό με το δεξί στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για όλα τα τμήματα του ΒΑΟΛ, στα πρωταθλήματα της ΤΕ ΕΟΚ Χίου, έκαναν οι παίδες του Παναγιώτη Καλαμάρη που επικράτησαν εκτός έδρας των Ιώνων με 63-65  σήμερα το απόγευμα στο κλειστό.

Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπυ και το σκορ ήταν πολύ κοντά σε όλη του τη διάρκεια. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Ίωνες μπήκαν δυνατά πήραν προβάδισμα από την αρχή και το τέλος του τους βρήκε να προηγούνται με 17-9. Στη συνέχεια ο ΒΑΟΛ μπήκε πολύ καλύτερα στο παιχνίδι και παίζοντας σωστό μπάσκετ έφερε το παιχνίδι στα ίσια με σκορ ημιχρόνου 29-29. Στο 2ο ημίχρονο ο ΒΑΟΛ συνέχισε να παίζει σωστά σε άμυνα και επίθεση και με επιμέρους σκόρ 17-21 και 16-14 έφτασε στην νίκη με τελικό σκόρ 63-65 σε ένα μάτς που ικανοποίησε απόλυτα τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο Κλειστό.

Δεκάλεπτα: 17-9 , 29-29 , 46-50 , 63-65

Διαιτητές: Μάσσας - Βογιατζής

Ίωνες: (Δέδες) Σκουφάρας 2, Καφεζής 4, Μελέκος, Μαυρογιάννης 12, Σγούτας, Γκίλας, Σεραφείμ 12, Καραμανής, Σταμούλης 8, Μπίτσης 20, Καζάκος 1, Βασιλικός 4

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης, Μαμουνής, Παπαγιαννάκης 2, Αγγελής 13(2), Χιωτέλλης 18, Σαρρής 9, Γιακουμής, Ταούζης, Πούλος 21, Κασάπας 2, Ιατρουδέλης,  Γεωργούλης