02/06 (ΠΑΓΚ) ΒΑΟΛ-ΑΙΓΕΑΣ 45-52

Παγκορασίδες 2 Ιουνίου 2013

Με ήττα (45-52 από τον ΑΙΓΕΑ) ολοκλήρωσε το τμήμα παγκορασίδων του ΒΑΟΛ Χίου τις φετινές αγωνιστικές του υποχρεώσεις απόψε το απόγευμα στο Βούρειο, παρουσία αρκετού κόσμου. Τα κορίτσια του Μανώλη Χατζηλάμπρου παρά την ήττα, προσπάθησαν για το καλύτερο και κατέγραψαν μία ακόμη ελπιδιφόρα εμφάνιση. Ο ΒΑΟΛ μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και για ολόκληρο το Ά ημίχρονο κρατούσε το προβάδισμα στο σκορ που αν και μικρό (3-6 πόντους) ήταν ικανό να του δώσει τη νίκη και τον τίτλο. Στην επανάληψη ένα κακό 3ο δεκάλεπτο (04-14) ήταν αρκετό για να ανατρέψει την κατάσταση και να "φορτώσει" με άγχος τα κορίτσια του Βούρειου. Στο 4ο δεκάλεπτο παρά την προσπάθεια όλων των κοριτσιών του ΒΑΟΛ για την ανατροπή, η αστοχία στις ελεύθερες βολές και κάποια σημαντικά αμυντικά κενά έφεραν το τελικό 45-52. Παραγωγικότερη από τις γηπεδούχες η Μαρκέλλα Κώττη (16π.) με τις Αναστασία Μουτάφη και Βαλασαμώ Μυλωναδάκη να ακολουθούν με 7π. έκαστη. Από τον ΑΙΓΕΑ καλύτερες οι Φέντισιν (19) και Κιρκινέζη (13). Συγχαρητήρια στα κορίτσια και των 2 ομάδων για τις προσπάθειές τους και τον όμορφο αγώνα που έδωσαν και φυσικά καλό καλοκαίρι σε όλους...

Τα δεκάλεπτα: 13-09, 26-24, 30-38, 45-52.

Διαιτητές: Στέλιος Μυλωνάς - Παναγιώτης Μπαμπανιώτης.

ΒΑΟΛ (Χατζηλάμπρου) Φιλιμάκη, Κώττη 16, Μουτάφη 7, Χαλιορή, Φόρου 2, Γεωργιαφέντη 2, Ιωάννου 2, Ιωάννου 3, Βούλγαρη, Μυλωναδάκη 7, Καραμανή 2, Συρρή, Καμαράδου 4.

ΑΙΓΕΑΣ (Γιασεμής) Χαμέτη 8, Λιάκη 1, Κιρκινέζη 13, Σπανού, Μπενοβία, Σταυρινούδη 4, Καζάκου, Φεντισίν 19, Αργυρούδη, Τετώνη 6, Μαρή, Κολλιάρου.