Header

banner_top

02/06 (ΠΑΜΠ) ΝΗΡΕΑΣ - ΒΑΟΛ 60-46

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ 2013 2013

Την ήττα με 60-46 γνώρισε ο ΒΑΟΛ στο τελευταίο παιχνίδι του για την χρονιά 2012-2013 στα Καρδάμυλα από τον Νηρέα. Η ήττα αυτή δεν άλλαξε κάτι στην κατάταξη και έτσι ο ΒΑΟΛ έμεινε στην 3η θέση.

Το παιχνίδι ήταν σε γενικές γραμμές ανταγωνιστικό με τις δυό ομάδες να είναι κοντά στο σκορ με τον Νηρέα να έχει πάρει μικρό προβάδισμα από την αρχή και τον ΒΑΟΛ να κυνηγάει από κοντά το σκόρ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Νηρέας ξέφυγε χάρις τον ασταμάτητο Σαμπαλάρι (47) και πήρε τη νίκη.

Ευχόμαστε στα παιδιά και των δυό ομάδων καλό καλοκαίρι και καλή επιστροφή με υγεία στα παρκέ την νέα περίοδο.

Διαιτητές: Κοντίλης Β. - Συμιακάκης Α.

Δεκάλεπτα: 15-10, 22-19, 42-35, 60-46

ΝΗΡΕΑΣ: (Χατζηλάμπρου) Κίνδυλας 2, Σκιάδας 2, Χωριανόπουλος, Μακρινός 2, Βασιλάκης 1, Κοντός, Σαμπαλάρι 47, Γκιόλα, Σαρρής, Τσέλιγκας 2,Τσατίρης 2, Τσαλίκης 2

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης, Μαμουνής, Παπαγιαννάκης 2, Αγγελής Μ. 10, Χιωτέλλης 6, Σαρρής 6, Γιακουμής 2, Ντούλης, Πούλος 19, Ιατρουδέλλης 1, Αγγελής Γ., Γεωργούλης