01/06 (ΠΑΜΠ) ΙΩΝΕΣ - ΒΑΟΛ 44-51

pampaides 01_06_2013

Την νίκη με 44-51 πήρε εκτός έδρας (Κλειστό) σήμερα το απόγευμα, το παμπαιδικό τμήμα του ΒΑΟΛ επί του αντίστοιχου των ΙΩΝΩΝ. Οι μικροί  του Παναγιώτη Καλαμάρη τελείωσαν επομένως θετικά το ένα από τα δύο παιχνίδια, που έιχαν να δώσουν το σαββατοκύριακο. Για το δεύτερο παιχνίδι, η αποστολή θα ξεκινήσει για τα Καρδάμυλα, για να αντιμετωπίσει τον Νηρέα, αύριο στις 10.30' το πρωί από το Βούρειο.

Με την σημερινή νίκη ο ΒΑΟΛ κλείδωσε την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα ανεξάρτητα με το αποτέλεσμα του τελευταίου αγώνα. Ευχόμαστε στα ελπιδοφόρα παιδιά του ΒΑΟΛ που και του χρόνου θα είναι στο τμήμα, μιας και είναι μικρά ηλικιακά, στο νέο πρωτάθλημα ακόμα πιο ψηλά!!

Σήμερα το παιχνίδι ήταν πολύ ανταγωνιστικό και παίχτηκε πολύ καλό και πειθαρχημένο μπάσκετ και από τις δύο ομάδες. Ο ΒΑΟΛ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι αλλά γρήγορα οι ΙΩΝΕΣ ισσορόπησαν το μάτς και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο 15-09, στη συνέχεια ο ΒΑΟΛ προσπάθησε και με καλή άμυνα και γρήγορες επιθέσεις βρέθηκε στο ημίχρονο να προηγείται 22-25. Στο Β' μέρος συνεχίστηκε το ματς στο ίδιο μοτίβο και με το σκορ να εναλλάσεται διαδοχικά και στο τέλος ο ΒΑΟΛ να παίρνει το προβάδισμα και τη νίκη με 44-51.

Μπράβο στους αθλητές και των δυό ομάδων για το ωραίο παιχνίδι!

Διαιτητές: Λουκαράκης - Μασσάς

Δεκάλεπτα: 15-09, 22-25, 35-34, 44-51

ΙΩΝΕΣ: (Μπουμπούλης) Καφεζής, Καφεζής, Μαυρογιάννης 4, Γκίλλας, Μελέκος, Καραμανής 4, Σεραφείμ 6, Βρουλής, Μπίτσης 19, Σταμούλης 6, Καζάκος, Βασιλικός 5

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης 4, Μαμουνής 2, Παπαγιαννάκης 2, Αγγελής Μ 9(1), Χιωτέλλης 11, Σαρρής 14, Γιακουμής, Ντούλης, Πούλος 9, Ιατρουδέλλης, Αγγελής Γ, Γεωργούλης