05/01 (ΠΑΜΠ) ΒΑΟΛ-ΙΩΝΕΣ 47-40

Παμπαιδικό ΒΑΟΛ_ΙΩΝΕΣ 47-40 (05/01/13)

Με το δεξί ξεκίνησαν οι αγώνες των αγωνιστικών τμημάτων του ΒΑΟΛ, μιας και στο πρώτο παιχνίδι της νέας χρονιάς, οι παμπαίδες του Παναγιώτη Καλαμάρη, ανέλαβαν να κάνουν ποδαρικό, νικώντας το αντίστοιχο τμήμα των Ιώνων με 47-40, σήμερα το απόγευμα στο Βούρειο.

Οι Ίωνες μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και εκμεταλευόμενοι το μουδιασμένο ξεκίνημα των παιδιών του ΒΑΟΛ προηγήθηκαν με 10-16. Στη συνέχεια ο ΒΑΟΛ μπήκε πολύ δυνατά στο 2ο δεκάλεπτο και παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ έφερε στο ημίχρονο το σκόρ στο 29-18 (19-2 το επιμέρους σκορ του δεκαλέπτου!).Από 'κει και πέρα ο ΒΑΟΛ διατήρησε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του Β' ημιχρόνου φτάνοντας τη διαφορά μέχρι και στους 14 πόντους, παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό μπάσκετ.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και των δυό ομάδων για το πολύ καλό παιχνίδι τους!

Τα δεκάλεπτα: 10-16, 29-18, 37-27, 47-40

Διαιτητές:Βογιατζής - Κουδουμνάκης

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Χριστοβασίλης 6, Μαμουνής, Παπαγιαννάκης, Αγγελής 5, Χιωτέλλης 7, Σαρρής 2, Ιατρουδέλλης 2, Ντούλης, Γιακουμής, Κασάπας, Πούλος 10, Καλαμπόγιας 15.

ΙΩΝΕΣ: (Μπουμπούλης) Καφεζής Ι,Καφεζής Ζ, Γκίλλας, Μαυρογιάννης, Καζάκος 7, Σκουφάρας, Σεραφείμ 10, Καραμανής 2, Μπίτσης 17, Μελέκος 4, Σταμούλης, Ζυγλάκης.