19/12 (ΠΑΙΔ) ΚΟΦΙΝΑΣ-ΒΑΟΛ 34-64

Παιδικό 2012_2013

Όρθιοι:Καλαμάρης Π (Προπονητής),Ντούλης, Σαρρής, Κασάπας, Πούλος, Καλαμπόγιας, Πλάκας, Αγγελής Μ.

Καθιστοί: Παπαγιαννάκης, Αναστασάκης, Χιωτέλλης, Αγγελής Γ, Μαμουνής.

Τη νίκη με σκόρ 34-64 πήρε η παιδική ομάδα του ΒΑΟΛ σήμερα το απόγευμα στο κλειστό από τον γηπεδούχο ΚΟΦΙΝΑ. Οι "παμπαίδες" του Παναγιώτη Καλαμάρη που σήμερα είχαν στην δωδεκάδα μέχρι και παίκτη γεννημένο το 2003 (Αναστασάκης Γιάννης), ο οποίος μάλιστα αγωνίστηκε και περίπου 5 λεπτά είχε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, με την ομάδα του Κοφινά να μένει κοντά στο σκόρ μέχρι το ημίχρονο που τελείωσε 17-22. Στη συνέχεια ο ΒΑΟΛ έκανε ένα εκπληκτικό 3ο δεκάλεπτο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 2-24!!! και εκτίναξε τη διαφορά στους 27 πόντους. Στο 4ο δεκάλεπτο αύξησε τη διαφορά μέχρι τους 36 για να έρθει το τελικό σκορ 34-64!

Πολύ καλή εμφάνιση από όλα τα παιδιά! Με το ΒΑΟΛ δεν αγωνίστηκε ο Γιώργος Χριστοβασίλης που είναι κρυωμένος και του ευχόμαστε περαστικά!

Με τη νίκη  αυτή κλείνει θετικά η χρονιά για το τμήμα των παίδων και ευχή μας περισσότερες χαρές στο νέο έτος.

Τα δεκάλεπτα: 8-12, 17-22, 19-46, 34-64

Διαιτητές: Λουκαράκης Ι. Γιακούμας Μ.

Κοφινάς:(Γεωργίτσης) Μάλλας Κ, Γέντης 4, Ζαούδης 2, Μάλλας Β 11,Χάμπας, Σκανδάλης 13, Χριστοδούλου, Κασμάς 4

ΒΑΟΛ: (Καλαμάρης) Αναστασάκης, Μαμουνής 2, Παπαγιαννάκης 2, Αγγελής Μ 10(2), Χιωτέλλης 10, Σαρρής 10, Αγγελής Γ 2, Ντούλης 2, Πούλος 16, Κασάπας, Πλάκας 4, Καλαμπόγιας 6.